M’OYO – w duszy grają Afrykańskie bębny

unnamed

Markę M`OYO Interfashional Love odkryłam przygotowując się do sesji zdjęciowej w Kenii. Kilka lat temu przywiozłam kilka tkanin ozdobionych pięknymi wzorami  typowymi dla regionów środkowej i południowej Afryki Zakocham się w tej grafice i żałowałam, że nie kupiłam większej ilości. Nie posiadałam się ze zdumienia odkrywając te właśnie grafiki u polskich projektantek.

Niestety tkaniny kupione w Kenii nie nadają się do szycia. Kenijskie kobiety obwiązują się nimi tworząc barwne kompozycje. Przy probie potraktowania tkaniny igłą i nitką rozłazi się na wszystkie strony i zupełnie nie chce współpracować. W związku z tym od lat służą mi za obrus.

Teraz odkryłam markę M`OYO , która sprowadza z Holandii batiki inspirowane wzorami południowo Afrykańskimi -) Te noszą się genialnie i można z nich uszyć praktycznie wszystko – od szali, poprzez płaszcze, spódnice, spodenki, a nawet buty.

M`OYO zadebiutowało 15 kwietnia kolekcją ubrań na wiosnę i lato 2013. I tak minął rok. Dziewczyny właśnie pracują nad kolejną wiosenną kolekcją.

M`OYO powstało z fascynacji modą – jej różnorodnością i elastycznością w różnych kulturach. Podobnie jak kuchnia fusion łączy różne smaki, tak M`OYO, w swoich pomysłach, dokonuje eklektycznej symbiozy elementów przeróżnych tradycji z nowoczesnością. Projekty są skierowane do wszystkich użytkowników, niezależnie od wieku, rozmiaru, koloru skóry czy przekonań. M`OYO zaprasza nas w modową podróż dookoła świata, inspirując się jego wielowymiarowością, bogactwem kolorów i kształtów.

Pierwszym przystankiem w tej podróży jest kolekcja „Six Yards”, której motywem przewodnim są afrykańskie batiki, zwykle sprzedawane w 6-metrowych belach. Z tej ilości materiału kobiety od Sahary, aż po RPA wykonują swoje codzienne odzienie, zmyślnie drapując i spinając tkaninę na tradycyjną modłę. Zaś zainspirowane M`OYO, tworzy swoją kolekcję ubrań: spódnice, spodnie, sukienki, żakiety, płaszcze oraz buty – wszystkie wykonane z afrykańskich batików, łączonych z innymi naturalnymi materiałami. Kolekcja pomimo ta mocnych etnicznych wpływów jest na wskroś nowoczesna i bardzo użytkowa.

Ponadczasowe ołówkowe spódnice sąsiadują ze spódnicami sportowymi o trapezowym kroju i wielkich kieszeniach oraz kopertowymi sukienkami. Można wybierać między klasycznymi eleganckimi żakietami, ich sportowymi kuzynami, dwustronnymi płaszczami, ekstrawaganckimi batikowymi kurteczkami z kapturem lub t-shirtami o kroju przypominającym skrzydła nietoperza. Wszystko to w atrakcyjnych dla oka, nasyconych barwach afrykańskiego krajobrazu. Kolekcja „Six Yards” ucieszy wszystkich, którym w propozycjach polskich projektantów brakuje słońca, odważnych krojów, radosnych kolorów i międzynarodowego pazura.

Gorka-hounting in poland2 2 unna1med unnameed g unnamedw unnamfed unnamerd unname7d

http://www.moyo.com.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.