Uwolnij endorfiny! 10 Decoart

10decoart

Na markę 10 DECOART trafiłam w sklepie Kyosk na Koszykowej 1 w Warszawie i od razu zapałałam do niej miłością absolutną. Za co ją kocham? Za bajkowość, świetne pomyły, piękne zestawienia kolorystyczne, precyzję wykonania i obłędne zdjęcia zamieszczane na Instagramie.

Marka powstała już dość dawno bo koło 10 lat temu. Jej założycielami jesAnia Pałubicka i Konrad Komorowski. Wyróżnikami 10 DECOART są wyraziste kolory i oryginalne formy. Awangarda i prostota to DNA projektantów. Ania początkowo chciała otworzyć galerię z własnym malarstwem i porcelaną ale okazało się, że jej przeznaczeniem jest tworzenie biżuterii. Później dołączył do niej mąż- Konrad.

Co oznacza nazwa marki? Liczba 10 to pitagorejski symbol doskonałości, do której dążą projektanci, a „decoart” oznacza sztukę, z którą można obcować na co dzień, nosząc biżuterię 10 DECOART .

Kolekcja podzielona jest na kilka kategorii. Tak więc znajdziemy w niej linię Grace, w której dominują kwadraty i prostokąty, Antica- z kolorowymi kamieniami Swarovskiego, Family House – w której znajdziemy całą rodzinę kryształowych ludzików, czy moją ulubioną El Dorado – o geometrycznych formach i wdzięcznych nazwach jak Galaktyczny Pies czy Kaktus, wykonaną z wielokolorowych kamieni.

Najnowszym dziełem projektantów są przypinki- piny, które można przypinać pojedynczo lub w uroczych skupiskach. Idealne do płaszcza, czapki, zasłon czy wszędzie tam gdzie się dają przypiąć;-)

Misją 10 DECOART  jest przekazywanie doznań estetycznych oraz wzbudzanie emocji za pomocą małych form użytkowych. Jak mówią projektanci – „Nasze wzornictwo jest wypadkową codziennych przeżyć, inspiracji  sztuką, naturą i podróżami. ”

Z czego jest tworzona? Biżuteria jest wykonywana ręcznie w Polsce. Bazą jest mosiądz galwanizowany złotem, srebrem lub rutenem oraz kamienie Swarovskiego. Nie zawiera niklu.

Dla mnie dodatkowym atutem są zdjęcia promujące markę . Kolorowe kompozycje kolorystyczne, w które projektanci wplatają swoją biżuterię.Wciąż nie mogę się na nie napatrzeć;-)) Ceny biżuterii są uzależnione od ilości pracy i użytych materiałów. Już za nie całe 100 zł możecie kupić niezłe cacko i przenieść się do bajkowej krainy.

http://www.10decoart.com

 

10decoart 2 3 4 5 10decoart

Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.